Biurko do gabinetu - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zastanawiasz się, jakie biurko do gabinetu wybrać? Pomieszczenie, w którym pracuje właściciel, prezes lub dyrektor to bardzo ważne miejsce w każdej firmie. Stanowisko pracy powinno być jednocześnie komfortowe i reprezentacyjne, a także oddawać charakter przedsiębiorstwa. Często projekt gabinetu pozwala w zbudowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Również może dobrze świadczyć o pracującej tam osobie - wypada dobrze w oczach współpracowników. Na co zwrócić więc uwagę przy wyborze biurka do gabinetu i przy samej aranżacji tego pomieszczenia?
Projekt gabinetu, a w nim biurko jako dominujący element wystroju
Gdy projektujemy wnętrze biura, skupiamy się potrzebach pracowników i całej organizacji. Co jest więc najbardziej istotne, gdy zajmujemy się gabinetem dyrektora lub innej ważnej osoby? Przede wszystkim wspólnie z naszym klientem zastanawiamy się, jakimi wartościami kieruje się jego firma. Następnie staramy się je wyrazić poprzez odpowiedni design wnętrza gabinetu i znajdujące się w nim elementy wyposażenia. Zawsze chcemy przy tym połączyć udany wystrój pomieszczenia z komfortowym miejscem do pracy. W końcu to w tym miejscu zwykle zapadają decyzje kluczowe dla dalszego funkcjonowania firmy i jej pracowników.
Niezależnie od wizji firmy i jej charakteru, biurko zwykle staje się najważniejszym elementem gabinetu. Musi być odpowiednio duże, szczególnie gdy dyrektor lub właściciel spotyka się przy nim ze swoimi współpracownikami. Najlepiej, aby było wykonane z materiałów premium i wyglądało majestatycznie. Od razu wskazuje wtedy na pozycję, jaką zasiadająca przy nim osoba zajmuje w firmie. Niektórzy właściciele firm stawiają natomiast na bardziej stonowany, nowoczesny wystrój. Z tego względu zanim przystąpimy do projektowania, chcemy poznać zdanie naszego partnera.
Czy biurko elektryczne to dobry wybór do gabinetu?
W nowoczesnej aranżacji gabinetu warto postawić na biurko z elektryczną regulacją. Taki mebel nie tylko wygląda doskonale. Pozwoli też w kilka chwil zmienić pozycję przy biurku - można przy nim pracować na siedząco lub stojąco. Ten bardzo wygodny sposób na zadbanie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie stosuje coraz więcej firm. Dobrym wyborem na biurko do nowoczesnego gabinetu są również meble o nowoczesnej stylistyce i w ciekawych kolorach.
Biurko z elektryczną regulacją wysokości blatu to także dobry wybór do domowego gabinetu. Wszystkie osoby pracujące każdego dnia przez wiele godzin, także przy komputerze, powinny rozważyć to rozwiązanie.
Kiedy warto wybrać biurko w stylu skandynawskim?
Coraz częściej biura są projektowane w dość minimalistycznym stylu skandynawskim. Wtedy warto postawić na proste biurko. Szczególnie dobrze wyglądają wtedy nieduże biurka, przez co styl skandynawski często trafia do projektów aranżacji wnętrz mieszkalnych.
W biurze skandynawskie biurko do gabinetu będzie dobrym wyborem, jeśli firma chce podkreślić równość wszystkich pracowników.
Klasyczne biurka do gabinetu
Mimo wprowadzania na rynek coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, klasyczne meble zawsze wyglądają dobrze. Przykładem są klasyczne biurka do gabinetu. Najbardziej reprezentatywne modele są produkowane z litego drewna, czasem z dodatkową warstwą forniru. Ponadczasowe kształty idą jednak zwykle w parze z funkcjonalnością na miarę XXI wieku. Biurka mają liczne udogodnienia lub można je bez problemu zamontować. To takie rozwiązania, jak ładowarka indukcyjna, system zarządzania przewodami komputerowymi, czy dodatkowe gniazda USB do ładowania.
Doskonałym uzupełnieniem klasycznego projektu gabinetu będzie masywny, skórzany fotel. Takie połączenie trafia w gust tradycjonalistów, a ponadczasowa aranżacja wnętrza wygląda dobrze przez wiele lat.
Dodatki i ozdoby, które odmienią każdy gabinet
Choć biurko i fotel to bardzo ważne elementy każdego gabinetu, nie zapomnijmy o pozostałym wyposażeniu. Dla stworzenia świetnej atmosfery do pracy w projektach Tengo uwzględniamy sporo roślin. Ich obecność wprowadza nieco przytulności, a korzyściami są też oczyszczanie powietrza i utrzymywanie wilgotności powietrza na odpowiednim poziomie.
Konsultując z naszymi klientami projekt gabinetu w biurze, często proponujemy personalizowane dodatki. Mogą być nimi gadżety nawiązujące do przedsiębiorstwa, a nawet zainteresowań właściciela lub prezesa. Dobrym pomysłem będzie zawieszenie na ścianie obrazu wykonanego przez lokalnego artystę. Dziś mamy też dostęp do niemal nieskończonej liczby kolorów, wzorów, czy gotowych tapet na ściany. Każdy gabinet stworzony przez projektantów Tengo może więc wyglądać naprawdę nietuzinkowo.