Czy warto kupić biurko z elektryczną regulacją?

Zastanawiasz się, czy kupno elektrycznie regulowanego biurka to dobry pomysł? Czy większy wydatek przynosi wymierne korzyści? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Przedstawimy też nieco bliżej, jak działa biurko z elektryczną regulacją i kiedy warto wybrać taki produkt. Przy okazji przekonamy się, dlaczego biurka z regulacją w ostatnich latach stały się tak popularne.
Ergonomiczne stanowisko pracy
Każdy zgodzi się z tym, że ergonomiczne miejsce pracy jest korzystne nie tylko dla zdrowia pracowników, ale też komfortu ich pracy. Oba te czynniki wprost przekładają się również na zadowolenie pracownika, jego produktywność, czy zdolność do kreatywnego myślenia. Nie można więc powiedzieć, że wygodne krzesła biurowe, czy dostosowane do potrzeb konkretnej osoby stanowisko pracy wpływają jedynie na wygodę przebywania w biurze. Także pracodawca odniesie wymierne korzyści z wyposażenia przestrzeni do pracy w wygodne, wysokiej jakości meble biurowe.
office
Takie założenia potwierdzają zalecenia lekarzy oraz fizjoterapeutów. Ich zdaniem ergonomiczne stanowisko pracy jest bardzo ważne, szczególnie podczas wykonywania pracy biurowej. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest złe dla kręgosłupa pracownika. Również układ krążenia, a nawet wzrok mogą na tym ucierpieć. A jeśli udałoby się zrezygnować z konieczności pozostawania w pozycji siedzącej przez cały dzień pracy? Tu przechodzimy do biurek a regulacją wysokości.
Biurko z regulowaną wysokością
Co to jest regulowane biurko? W przypadku takiego mebla biurowego mówimy o możliwości zmiany jego wysokości. Nie chodzi jednak o żmudną, czasochłonną i problematyczną opcję ustawienia wysokości nóżek w niewielkim zakresie. Biurko z regulacją pozwala podnieść blat roboczy na tyle wysoko, by móc pracować przy nim na stojąco. O ile jednak kiedy w przypadku typowych biurek, odpowiednie dopasowanie do konkretnej osoby umożliwia regulowana wysokość krzesła, w pozycji stojącej nie będzie to możliwe. Biuro do pracy na stojąco musi więc umożliwiać dopasowanie wysokości do oczekiwań osób o różnym wzroście.
Z tego względu biurka z regulacją wysokości posiadają płynną regulację w sporym zakresie. Zmiana wysokości odbywa się na dwa sposoby:
- biurka z manualną regulacją wysokości;
- biurka z elektryczną regulacją wysokości.
Efekty obu rozwiązań są identyczne - możliwość ustawienia wysokości blatu roboczego na dowolnej wysokości. W przypadku elektrycznie regulowanych biurek mówimy natomiast o znacznie wygodniejszej obsłudze.
Czy warto wybrać biurko z elektryczną regulacją wysokości?
Oczywiście! Nie ma dziś na rynku lepszych biurek, niż te z elektryczną regulacją wysokości. Pozwalają na pracę w komfortowych warunkach i zmianę pozycji do pracy z siedzącej na stojącą. Płynna i szybka regulacja w dużym zakresie to też spory plus dla zdrowia użytkownika elektrycznego biurka.
Prozdrowotne aspekty korzystania z elektrycznego biurka są udowodnione przez wielu fizjoterapeutów. Także użytkownicy, którzy zaczęli korzystać z regulowanych biurek, potwierdzają to. Ból pleców ustępuje, a możliwość zmiany pozycji korzystnie wpływa na samopoczucie. Dzięki elektrycznej i szybkiej regulacji problemem nie będzie nawet kilkukrotna zmiana wysokości w ciągu jednego dnia. Wszystko to powoduje, że elektryczne biurka są świetnym wyborem dla szerokiego grona odbiorców.
Jak działa elektrycznie regulowane biurko do pracy na stojąco?
Biurko elektryczne zostało zaprojektowane z myślą o osobach potrzebujących możliwości wygodnej i częstej zmiany pozycji pracy. Ręcznie regulowane biurka posiadają korbkę - zmiana wysokości nie jest trudna, trzeba jednak wykonać kilka ruchów. W przeciwieństwie do nich, elektrycznie regulowane biurka wymagają jedynie wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Wśród nowinek technicznych znajdziemy dziś także elektryczne biurka sterowane na Bluetooth.
Elektrycznie regulowane biurka do pracy na stojąco posiadają automatyczny mechanizm. Po wciśnięciu przycisku sterującego, elektryczny silnik płynnie i cicho obniży lub podniesie blat biurka. To naprawdę wygodne, ale też szybkie rozwiązanie. Dla bezpieczeństwa biurka z regulacją elektryczną posiadają system antykolizyjny. Silnik zatrzymuje pracę po napotkaniu przeszkody. Poza elektrycznym mechanizmem do zmiany wysokości, to normalne biurko. Występuje w wielu kolorach (zarówno podstawy, jak i blatu), może mieć zróżnicowaną szerokość i głębokość. Maksymalna wysokość, do której możemy podnieść blat, jest wystarczająca nawet dla bardzo wysokich osób.
Jak obsługiwać biurko z elektryczną regulacją wysokości?
Obsługa biurka elektrycznie regulowanego jest bardzo prosta. W podstawowych, najpopularniejszych modelach montowany jest panel sterujący. Dwa przyciski służą do podnoszenia i opuszczania blatu elektrycznego biurka. Nie ma więc potrzeby nauki, jak działa elektryczne biurko, czy przeprowadzania szkoleń dla jego użytkowników. Bardziej zaawansowane modele posiadają nieco więcej opcji. Dodatkowe funkcje mogą m.in. pozwalać na zapamiętanie ustawień. Wtedy nie musimy naciskać przycisku, aż do osiągnięcia oczekiwanej wysokości - wystarczy wybrać zapisane wcześniej ustawienie.

Flagowe biurka elektryczne mają natomiast zdalną regulację z pilota lub przez aplikację mobilną (mają moduł Bluetooth).
Podczas korzystania z elektrycznie sterowanego biurka musimy jednak uważać na okablowanie - np. zasilacz komputera i inne przewody. Zmiana wysokości mogłaby spowodować uszkodzenie kabla. Zalecamy więc wyposażenie się w dodatkową, elastyczną osłonę na przewody dedykowaną biurkom z regulowaną wysokością.
Dlaczego warto wyposażyć biuro w elektryczne biurka?
Wiemy już, że korzystanie z biurka z elektryczną regulacją wysokości przynosi sporo korzyści dla zdrowia i wygody pracowników. Decydując się na ten produkt można więc zadbać o dobrą formę i świetne samopoczucie załogi swojej firmy.
Zakup elektrycznych biurek do firmy wydaje się też świetnym sposobem na wyróżnienie spośród innych pracodawców. Dziś może to być jeden ze sposobów na przyciągnięcie utalentowanych, a przy tym wymagających pracowników.
Ostatecznie, takie biurko jest również po prostu bardzo efektowne - wygląda świetnie! Doskonale uzupełni projekt wnętrza biura, czy doda sporo nowoczesności gabinetowi. Elektryczne biurko może się wpasować do każdego wnętrza - zarówno dzięki dostępności różnych gabarytów, jak i sporej palety kolorów.
Nie tylko do biura - elektryczne biurko w domu
Biurka z elektryczną regulacją wysokością coraz częściej znajdują się na wyposażeniu biur. Okazuje się jednak, że sprawdzają się doskonale także w domu. Zapewniają wygodną pozycję (na siedząco oraz na stojąco) do pracy, nauki i zabawy. Plusem używania elektrycznego biurka w domu jest możliwość korzystania z niego przez wielu domowników, czy odwiedzających ich przyjaciół. Każdy może w kilka chwil dostosować wysokość biurka do swoich potrzeb.
Sterowane elektrycznie biurko w domu sprawdzi się oczywiście najlepiej w przypadku osób pracujących zdalnie. Także studenci i uczniowie odczują jednak sporą poprawę komfortu przy dłuższym spędzaniu czasu przy biurku.
Mechanizm Linak w elektrycznych biurkach Narbutas
Jeżeli zwracasz uwagę na każdy szczegół i szukasz najlepszych rozwiązań, mamy coś dla Ciebie. Biurka z elektryczną regulacja wysokości marki Narbutas, której jesteśmy dystrybutorem, posiadają wysokiej klasy mechanizm. Wyprodukowany w Europie przez Linak automatyczny podnośnik elektryczny jest gwarancją wytrzymałości i odporności nawet na trudy biurowej pracy. Takie elektryczne biurko to Mercedes wśród podobnych produktów!