Budki akustyczne, czyli jak zyskać spokój w biurze

Hałas w biurze nie pozwala Ci się skupić? A może ciężko znaleźć spokojne miejsce do przeprowadzenia rozmowy, której treścią nie chcesz się z nikim dzielić? W rozwiązaniu obu opisanych problemów pomoże budka akustyczna. Budki do biura to mini salki konferencyjne, które mogą pomieścić jedną lub kilka osób. Przekonaj się, dlaczego warto wyposażyć swoje biuro w budkę akustyczną.
Biura typu open space są często pełne dźwięków
Coraz częściej projektowanie wnętrz biurowych polega na tworzeniu dużej, otwartej przestrzeni. Zaletą takiej aranżacji biura jest z pewnością łatwiejsza komunikacja między zespołami. Firmy, które postawiły na pracę w otwartych biurach mogą też liczyć na wzrost kreatywności i poprawę atmosfery w miejscu pracy. Minusem często jest jednak zwiększony poziom hałasu. Może utrudniać skupienie się na pracy, szczególnie gdy stajemy przed wymagającym zadaniem.
Rozmowy w biurze, odgłosy klawiatury, czy dźwięk puszczanej muzyki składają się na brzmienie biura typu open space. Jest jednak sprawdzony sposób na ucieczkę od hałasu w miejscu pracy. Mowa o wyposażeniu biura w odpowiednią liczbę budek akustycznych. Są idealne w razie potrzeby przeprowadzenia rozmowy telefonicznej, czatu wideo, czy spotkania w małym gronie. Czasem warto też zamknąć się na chwilę w tym miejscu, aby po prostu złapać oddech.
Co to jest budka akustyczna?
Budka akustyczna, budka biurowa lub budka telefoniczna do biura. Nazwy oznaczają ten sam element wyposażenia biura. Budka do biura to nieduża, wydzielona przestrzeń ze świetnymi właściwościami akustycznymi. Można ją ustawić w niemal dowolnym miejscu. Stylowy design sprawia, że staje się ciekawym dodatkiem w aranżacji biura. Wyposażenie budki akustycznej powoduje natomiast, że to bardzo praktyczna przestrzeń.
Budki telefoniczne do biura mają przemyślaną konstrukcję. Pozwalają odizolować się od biurowego hałasu, ale przebywanie wewnątrz wciąż jest komfortowe. Zapewnia to między innymi odpowiednia wentylacja, a nawet przemyślane oświetlenie.
Wygodne kabiny akustyczne z oświetleniem LED
Wyposażenie budki biurowej można dopasować do swoich preferencji. Przede wszystkim warto zastanowić się nad wielkością kabiny akustycznej. Najprostsze budki telefoniczne zmieszczą w komfortowych warunkach jedną osobę. Mamy w nich wygodne siedzisko i spory blat do pracy - na przykład na komputer lub notatki. O przemyśleniu każdego detalu może świadczyć oświetlenie LED dbające o Twój korzystny wygląd w trakcie wideokonferencji. Użytkownik może mieć też pełną regulację światła i poziomu wentylacji. Nowoczesne wyposażenie pozwala też na zdalną rezerwację budki akustycznej i integrację z kalendarzem online.
Większe kabiny akustyczne sprawdzają się do spotkań w dwu- do czteroosobowych zespołach. Często najlepszym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie biura budek akustycznych o różnym przeznaczeniu.
Budki biurowa, która pozwoli zachować większą prywatność
Jednym z zadań budki akustycznej jest możliwość odcięcia się od zgiełku w biurze. Równie istotne jest jednak również stworzenie miejsca, które da Ci poczucie prywatności. Wnętrze budki akustycznej posiada świetną izolację akustyczną -w obie strony! Nie tylko nie słyszymy więc, co dzieje się w biurze, współpracownicy nie usłyszą także naszych rozmów. Rozwiązanie jest więc idealne, gdy szukasz prywatnej przestrzeni do przeprowadzenia prywatnej rozmowy. Ważne informacje nie trafią do nieuprawnionych osób. Nawet burzliwa rozmowa telefoniczna nie będzie także zakłócała pracy biura.
Jak widać, budki do biura mają masę zalet. Z tego względu często zachęcamy naszych klientów do wyposażenia swojego biura w to rozwiązanie. Dzięki temu nie musisz planować wydzielania odrębnych pomieszczeń i gabinetów. Często jest to korzystne nie tylko dla uzyskania jak największej przestrzeni do kooperacji. Również budżet przeznaczony na przystosowanie biura do potrzeb firmy może na tym zyskać. Zapraszamy więc do kontaktu z projektantami Tengo. Przedstawią Ci budki akustyczne w różnych rozmiarach i kolorach.