Jakie sprzęty są przydatne w wyposażeniu biura?

Aranżacja przestrzeni biurowej wymaga nie tylko odpowiedniego rozmieszczenia wszystkich niezbędnych mebli. Do tworzenia kompletnych stanowisk do pracy i funkcjonalnej przestrzeni niezbędne jest też uwzględnienie sprzętów innych, niż meble. W swoich projektach zawsze je uwzględniamy - stylistyka biura jest spójna, a nasz klient nie musi osobno dbać o dodatkowe wyposażenie. W dzisiejszym wpisie podzielimy się naszymi przemyśleniami na temat przydatnych sprzętów na wyposażeniu biura. Zapraszamy do lektury!
Podstawowe elementy wyposażenia biura
Tylko pozornie na stanowisko pracy składają się jedynie biurko, fotel i komputer. Do podstawowych elementów wyposażenia biura należą też przecież pozostałe meble biurowe. Umożliwiają przechowywanie dokumentów i niezbędnych przedmiotów lub zamknięcie prywatnych rzeczy na klucz. Poza tym każde stanowisko do pracy musi mieć odpowiednie oświetlenie. Dla zapewnienia komfortu pracy i wysokiej produktywności dbamy również o elementy zapewniające lepszą akustykę. Nie możemy także zapomnieć o dekoracjach, ozdobach i roślinach.
Co uwzględniamy w projekcie przestrzeni biurowej?
Do każdego projektu wnętrza komercyjnego podchodzimy kompleksowo. Zaczynamy go od dokładnego poznania wymagań konkretnej firmy i jej pracowników. Na tej podstawie planujemy praktyczną aranżację przestrzeni biurowej. Biura typu open space sprzyjają kreatywności i łatwej wymianie informacji między zespołami. Zamknięte pomieszczenia pozwalają natomiast zyskać więcej prywatności i możliwość lepszego skupienia na zadaniu. Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obu rozwiązań.
W każdym z wymienionych przypadków zachęcamy klienta do wyboru wysokiej jakości mebli. Są gwarancją komfortu i bezpieczeństwa pracy. Wysoka trwałość w perspektywie wielu lat sprawia natomiast, że są też opłacalnym rozwiązaniem. Dla poprawy warunków pracy, oprócz biurka i fotela każdy pracownik może liczyć na dodatkowe miejsce do przechowywania, a także niezbędne akcesoria biurowe. Dobra organizacja kabli i odpowiedni wybór sprzętu komputerowego pozwalają natomiast uzyskać schludne miejsce do pracy.
Jak wybrać odpowiednie biurko i fotel?
Zwykle sporym wyzwaniem jest wybór odpowiedniego biurka i fotela do pracy. Zarówno w naszych projektach biur, jak i tworząc miejsce do pracy w projekcie mieszkaniowym, coraz częściej pojawiają się biurka z regulacją wysokości. Pozwalają zmienić swoją pozycję i pracować na stojąco. Każdy użytkownik, pracownik, czy student doceni taką opcję. Zmiana pozycji dobrze wpływa na nasz układ kostny, redukuje ból pleców i karku i dodaje nam energii. Niezależnie, czy mówimy o elektrycznie regulowanym biurku, czy bardziej standardowym meblu, jego wielkość powinna być odpowiednio duża. Szerokość w zakresie 120-160 cm i głębokość co najmniej 70 centymetrów zapewnią komfortowe warunki do pracy.
Dyskutując z naszymi klientami na temat krzeseł biurowych, również mamy sporo do powiedzenia. Znamy je bardzo dobrze, mieliśmy okazję korzystać z każdego uwzględnianego w projekcie wnętrza biurowego krzesła lub fotela. Preferujemy wygodne krzesła biurowe z wieloma opcjami regulacji. Wtedy są idealne dla pracowników o różnej budowie pracy lub wzroście.
Sprzęty biurowe i wyposażenie, które wpływa na jakość pracy
Czego firmy oczekują od swoich pracowników? Zwykle istotne jest połączenie wysokiej produktywności ze sporą kreatywnością. Aby je osiągnąć, warto zadbać o komfort pracowników. Z pewnością wpływa na niego odpowiednie oświetlenie. Najlepsze jest światło naturalne, które pomaga regulować rytm dobowy i jest przyjemne. Tam, gdzie to niezbędne, dodajemy kolejne źródła światła.
W trosce o możliwość lepszego skupienia się na pracy, dbamy też o odpowiednią akustykę. Osiągamy ją dzięki przemyślanym projektom aranżacji przestrzeni biurowej. Wspaniałe efekty daje uwzględnienie paneli akustycznych, a nawet obecność roślin przy stanowiskach pracy. W celu osiągnięcia maksymalnej ciszy, warto natomiast skorzystać z możliwości, jakie daje budka akustyczna. Niewielkie pomieszczenie dla 1-4 osób pozwala skupić się na pracy, czy przeprowadzić poufne rozmowy telefoniczne. Często zalecamy naszym klientom wybór odpowiedniej liczby biurowych budek akustycznych.
Niezbędne akcesoria biurowe i miejsce do ich przechowywania
Ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę biura bez papieru ksero, długopisów, kopert, czy segregatorów. Należy jednak pomyśleć też o zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni do przechowywania biurowego wyposażenia i akcesoriów. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie zabudowy na wymiar. Duża szafa z odpowiednio przemyślanym wnętrzem zapewni możliwość przechowywania wielu przedmiotów. Może być przy okazji świetną ozdobą biura - na przykład dzięki nietypowej stylistyce.
Podsumowując, współpracując z projektantami Tengo możesz liczyć na kompleksowe podejście do projektu Twojego biura. Uwzględniamy wszelkie potrzeby konkretnej firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu podpowiemy też, na jakie elementy wyposażenia biurowego warto zwrócić uwagę.