Mobilne ścianki działowe Cascando Space Dividers do biur open space i nie tylko

Projektowanie powierzchni komercyjnych nie należy do prostych zadań. Do największych wyzwań należy jednoczesne umożliwienie pracy w zespole, jak i stworzenie komfortowego miejsca pracy dającego prywatność. W biurach open space (i nie tylko!) warto więc zastosować system przegród. Do najlepszych rozwiązań tego typu należą mobilne ścianki działowe Cascando. Łączą praktyczność z takimi zaletami, jak poprawa akustyki, świetny wygląd oraz zapewnienie dodatkowego miejsca do przechowywania. Poznajmy zatem bliżej ścianki działowe naszego nowego partnera - Cascando.

Cascando Space Dividers - designerskie ścianki działowe do Twojego biura. Dlaczego warto je mieć?

Oczekiwania właścicieli firm, a także ich pracowników stale rosną. Dziś nie wystarczy więc zapewnić załodze wygodnych krzeseł i dostatecznie dużych biurek. Coraz częściej zwracamy uwagę na walory akustyczne w pomieszczeniu, zapewnienie pracownikom prywatności, a także dostarczenie im niezbędnych do pracy narzędzi. Wszystkie te aspekty wprost wpływają w końcu na efektywność pracy, czyli także na zyski generowane przez firmę. Nic dziwnego więc, że i producenci mebli oraz wyposażenia do biura stają na wysokości zadania, dostarczają do projektów Tengo świetne produkty.
Przykładem producenta, który do projektu i wyposażenia biura podchodzi nieszablonowo, jest Cascando. Holenderska marka skupia się na połączeniu maksymalnej funkcjonalności z doskonałym designem. Dzięki temu ich produkty stają się nie tylko elementem naszego codziennego środowiska pracy. Sprawiają, że praca jest przyjemniejsza, bardziej kreatywna, a osoby przebywające we wnętrzu są bardziej zadowolone. Jak to możliwe?
Mobilne ścianki działowe Cascando posiadają bardzo dobre walory akustyczne. Umieszczenie ich w odpowiednim miejscu może zauważalnie zmniejszyć natężenie hałasu w pomieszczeniu. Nie bez znaczenia są też dodatkowe możliwości, jakie dają mobilne ścianki działowe dają użytkownikom. W zależności od wybranego modelu i jego wyposażenia, możemy tam mieć zamontowany wyświetlacz, białą tablicę, czy przydatne półki lub szafki lockers.

Gdzie warto wykorzystać ścianki działowe Cascando?

Projektanci Tengo zwykle wykorzystują mobilne ścianki działowe w większych pomieszczeniach. Biura open space są wręcz stworzone do tego, aby skorzystać tam ze ścianek Cascando i docenić ich atuty. Można natomiast wykorzystać tę opcję również w salkach konferencyjnych, czy nawet w domu. Wyobrażamy sobie, że użycie mobilnej ścianki działowej do wydzielenia przestrzeni do pracy z domu będzie bardzo dobrym wyborem. Po skończonej pracy możemy zmienić lokalizację przegrody, znów mając do dyspozycji dużą przestrzeń pomieszczenia.

Cascando Pillow Space - mobilna ścianka działowa do zadań specjalnych

Jednym z najbardziej przemyślanych i wszechstronnych produktów Cascando jest ścianka działowa Pillow Space. Ścianka na kołach jest bardzo prosta w przemieszczaniu. Możemy wykończyć ją na wiele sposobów - Cascando zapewnia ogromne możliwości personalizacji. Przede wszystkim możemy zadecydować o rozmiarze ścianki - jej wysokości, szerokości, a nawet głębokości. Cascando może wykończyć boki ścianki działowej jednym z wielu materiałów Są oczywiście dostępne w wielu kolorach, przez co bez trudu dopasujemy najbardziej odpowiednią ściankę do wnętrza Twojego biura, gabinetu lub mieszkania. Cascando może też wykonać ściankę, której obie strony mają inny kolor, a nawet są wykonane z różnych materiałów. To dobry wybór między innymi do wydzielenia różnych stref w biurze open space. Na tym nie kończą się jednak możliwości konfiguracji ścianki działowej Cascando Pillow Space!
Największym plusem jest możliwość zamówienia mobilnej ścianki działowej z dodatkowym wyposażeniem. Wybór jest tu naprawdę duży i odpowiada zróżnicowanym potrzebom klientów zamawiających przegrody Cascando. Możemy wybrać między innymi ściankę działową, na której boku znajdzie się:
  • biała tablica do zapisywania notatek (jako fragment ścianki lub zajmująca cały bok) - także z możliwością montażu po obu stronach ścianki;
  • uchwyt na telewizor/wyświetlacz wraz z miejscem na kable;
  • wieszaki na ubrania;
  • półeczki w formie schodków.
Wnętrze ścianki działowej również nie musi być zmarnowaną przestrzenią. Jeśli chcemy, może się tam znaleźć wieszak na ubrania (także jako garderoba z drzwiczkami), półki, czy stand na broszury i ulotki reklamowe. Zamontowana tam szafka może być też zamykana na klucz, pełni wtedy podobną funkcję do kontenerka locker.

Blendy odgradzające Cascando - bezpieczeństwo w dobrym stylu

W czasach pandemii koronawirusa wiele firm zdecydowało się na montaż blend i innych przegród. Pojawiły się zwykle przy stanowiskach do obsługi klienta, gdzie pracownik miał styczność z wieloma osobami każdego dnia. Najczęściej taka blenda nie wyglądała zbyt estetycznie. Przezroczyste przegrody Cascando są zatem doskonałym wyborem, jeśli chcemy połączyć bezpieczeństwo i higienę z dobrym stylem. Cascando Shield to “designerska tarcza”, z której warto skorzystać.
Chcesz lepiej poznać produkty Cascando? Skontaktuj się z projektantami Tengo, chętnie pomożemy!