ORGATEC 2022
trendy w Kolonii

Po czterech długich i pełnych niepewności latach, zespół TENGO znów odwiedził targi ORGATEC. Wizyta w Kolonii była dla nas szansą na poznanie nowych trendów w designie. Nawiązaliśmy też kontakty z dostawcami i producentami mebli, wyposażenia i nowoczesnych rozwiązań dla biznesu i nie tylko.
ORGATEC - w Kolonii spotkało się wielu profesjonalistów. Obecność na targach jest też jedną z niewielu tak dobrych okazji na poznanie nowinek z dziedziny architektury, designu i wyposażenia wnętrz biurowych i komercyjnych.
45.000 odwiedzających
z aż 130 krajów miało okazję zobaczyć stoiska
683 firm. Producenci
mieli za zadanie zaprezentować swoje produkty. Po czterech latach przerwy spowodowanej
pandemią, targi spotkały się z ogromnym zainteresowaniem!

Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu. Skorzystają na tym również nasi klienci i partnerzy. Mogą już dziś używać najnowszych rozwiązań w dziedzinie aranżacji przestrzeni biurowej. Poza nowościami dedykowanymi dla biur, pojawiły się też pomysły na organizację pracy hybrydowej, czy rozwiązaniami poprawiającymi ergonomię home office.
Trendy ORGATEC 2022
Recykling
Rozmowy na temat odpowiedzialności biznesu za środowisko naturalne towarzyszyły prezentacji niemal każdego produktu. Coraz częściej korzystanie z tworzyw z recyklingu pojawia się w warunkach przetargowych. Producenci wyposażenia powierzchni komercyjnych są na to gotowi.
PET acoustic
Produkty z oznaczeniem “PET” pojawiły się w portfolio praktycznie każdego liczącego się producenta. Na załodze TENGO Group duże wrażenie zrobił ekologiczny materiał filcowy. Został wykonany w ponad 50% z recyklingowanego tworzywa sztucznego!
Budki telefoniczne
Coraz większa część kontaktów biznesowych i z klientami indywidualnymi odbywa się dziś przez telefon lub czat wideo. Doskonałym miejscem na odbywanie takich rozmów jest tzw. “budka telefoniczna”. To doskonałe pod względem akustycznym miejsce pozwala na komfortowy udział w spotkaniu online. Nawet głośna rozmowa nie przeszkadza przy tym współpracownikom.
Neo Mint - kolor nr 1. na targach ORGATEC 2022 w Kolonii
Wszyscy projektanci zachwycali się elementami wyposażenia wnętrza w kolorze Neo Mint. Barwa jest intrygująca, zwraca na siebie uwagę, nie jest przy tym męcząca podczas dłuższego przebywania w pomieszczeniu. Jesteśmy przekonani, że wiele aranżacji biur, ale także projekty mieszkaniowe będą opierać się na tym kolorze!
Biurka z regulacją wysokości
Elektrycznie lub manualnie - możesz zmieniać wysokość swojego stanowiska pracy. Rozwiązanie jest korzystne szczególnie dla osób chcących pracować na siedząco i stojąco. Pozwala to zwiększyć aktywność fizyczną podczas pracy, szczególnie w trybie home office.
Pojemniki na śmieci
Na targach w Kolonii duży nacisk położono na recykling i właściwe gospodarowanie odpadami. Czasem oznaczało to produkty z ponownie przetworzonych surowców, jednak na targach poznaliśmy też wielu producentów… koszy na śmieci. Mogą mieć różne formy, czasem stając się niecodzienną ozdobą biurowego wnętrza.
Nowoczesne tkaniny
Elementy wystroju wnętrza zostały w 2022 roku pokryte ciekawymi tkaninami. Filc, tkaniny teksturowane, boucle i przeróżne nadruki pojawiły się na wielu stoiskach. Poza niecodziennym wyglądem, tapicerowane meble i elementy wyposażenia biura mogą mieć też cenne właściwości akustyczne.
Home office
W TENGO jesteśmy pewni, że home office stanie się w przyszłości jeszcze popularniejsze. Cieszymy się więc z możliwości poznania nowoczesnych rozwiązań dedykowanych dla pracy z domu. Tradycyjne podejście (“stół+krzesło”) zastępują ergonomiczne i komfortowe meble.
Materiały pochodzenia naturalnego
Dlaczego naturalne materiały są dziś tak cenione i popularne? Nie tylko wyglądają świetnie, są też przyjazne dla środowiska. Nic więc dziwnego, że tylu producentów zaproponowało na ORGATEC-u swoje produkty z ekologicznych tworzyw.
Nie tylko TENGO zwraca uwagę na każdy detal
Projektując przestrzenie biurowe przykładamy wiele uwagi do każdego detalu. Podobne podejście zaprezentowało wielu projektantów wystawiających swoje stoiska w Kolonii.
Zawsze inspiruje nas możliwość poznania najnowszych trendów. Niektóre rozwiązania od razu przyjmują się na rynku i zbierają pochlebne opinie. Czasami nowinki okazują się jednak przejściową modą i szybko odchodzą w niepamięć. Tak, czy inaczej, członkowie zespołu TENGO wrócili z Kolonii pełni pomysłów i pozytywnej energii.