Spotkanie w biurze Tengo Design i otwarcie wystawy sztuki. Najnowsze trendy w designie

Tuż po gorącej Majówce w warszawskim biurze Tengo Design odbyło się spotkanie dla miłośników designu i sztuki. Podsumowaliśmy zakończoną już wystawę designu Salone del Mobile (Mediolan, Włochy). Następnie otworzyliśmy wystawę sztuki, przygotowaną przez Tengo wspólnie z fundacją IID.
Warszawskie biuro Tengo Design: modne miejsce spotkań projektantów i miłośników sztuki
Już podczas projektowania nowego biura Tengo Design w Warszawie pomyśleliśmy o tym, aby wykorzystywać przestrzeń na wiele sposobów. Świetna lokalizacja w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki w tętniącym życiem centrum Warszawy również temu sprzyja. Poza codzienną pracą i realizacją projektów dla naszych Klientów i Partnerów, regularnie zapraszamy chętnych na przeróżne spotkania.
9 maja 2024 roku o godzinie 15:00 w naszym biurze podsumowaliśmy trendy tegorocznego Salone del Mobile. Pomógł nam w tym Maciek Leszczyński z Metis.Space. Nie zabrakło czasu na rozmowy, networking i pytania dotyczące naszej branży.
W godzinach 18:00-20:00 odbyło się natomiast kolejne, ważne dla nas wydarzenie. Mowa o otwarciu wystawy sztuki, przygotowanej wspólnie z fundacją IID. Czwartkowe spotkanie zgromadziło wielu uczestników, co nas niezmiernie ucieszyło. Wydarzenie reklamowaliśmy hasłem “Zapraszamy na podróż w magiczny świat designu i sztuki” i mamy nadzieję, że oczekiwania zostały spełnione.
Salone del Mobile. Milano 2024
Event odbył się w dniach 8-15 kwietnia 2024 roku. Gdy emocje po zakończonym wydarzeniu nieco opadły, przyszedł czas na jego podsumowanie. Tym, co mogło rzucić się w oczy jest coraz częściej spotykane połączenie wystroju wnętrza domu z otoczeniem na zewnątrz. Pomaga w tym odpowiednia aranżacja i zastosowanie odpornych na wszelkie warunki mebli do użytku zewnętrznego. Przedstawiony zabieg pomaga uzyskać ciągłość w wystroju całej powierzchni, nie tylko w obrębie budynku.
Kolejnym trendem, który obserwowaliśmy w Mediolanie był zrównoważony rozwój i wszechobecne innowacje. Pokazane meble i rozwiązania nie tylko wykorzystują materiały z recyklingu i ekologiczne tworzywa. Coraz częściej widzimy też zastosowanie nowoczesnych technologii.
Projektowanie wnętrz staje się coraz bardziej kreatywne. Takie podejście jest nam bliskie i widzieliśmy je również na wystawach w Mediolanie. Producenci pokazali tam nowe pomysły i koncepcje - dotyczące poszczególnych produktów, jak i całości projektów. W tym roku sporo uwagi poświęcono również przestrzeniom… wodnym. Wyposażenie, które umieścimy w przydomowych basenach może być niezwykle komfortowe i stylowe. Takie podejście pozwala jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność pięknych przestrzeni. Poza możliwością zastosowania wspomnianych akcesoriów, nadają się również do użytku m.in. na plaży.
W Mediolanie zobaczyliśmy więc bardzo pomysłowe i kompleksowe podejście do kwestii projektowania. Dotyczy wnętrza, otoczenia domu, a nawet przydomowych basenów.