Na co zwrócić uwagę przy wyborze budki akustycznej?

Dziś coraz częściej w projektach przestrzeni biurowych stawiamy na otwarte przestrzenie. Takie podejście ma wiele zalet, szczególnie w czasach częstej pracy hybrydowej. Czasem problemem okazuje się jednak znalezienie spokojnego i cichego miejsca. Rozwiązaniem może być wyposażenie biura w budki akustyczne. Są mini-pomieszczeniami, które posiadają świetne właściwości wygłuszające. Nawet w zatłoczonym i głośnym biurze pozwolą na swobodne prowadzenie rozmów telefonicznych i spotkań online. Większe budki tego typu pozwolą też na zorganizowanie kilkuosobowego spotkania. W dzisiejszym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze budki telefonicznej do biura.
Co to jest budka akustyczna do biura?
Na wstępie warto zastanowić się, czym właściwie jest budka akustyczna. Podobnie do klasycznych budek telefonicznych, budka do biura jest przeznaczona do prowadzenia rozmów - telefonicznych i przez wideoczat. Większe budki akustyczne nadają się także do spotkań niewielkich zespołów. Istotą działania tego rozwiązania jest zapewnienie dobrego wygłuszenia. Nie tylko przebywając wewnątrz budki jej użytkownik jest odcięty od hałasów z zewnątrz. Także inni pracownicy nie słyszą jego rozmowy, nawet jeśli jest głośna bardzo emocjonalna.
Niektóre budki akustyczne są szczelnie zamykane, co zapewnia najlepszą izolację. W tym przypadku niezbędna jest odpowiednia wentylacja, ale także oświetlenie wnętrza. Wprost wpływa to na komfort pracy, nawet wielogodzinnej. Nieco prostszym rozwiązaniem są otwarte budki telefoniczne do biur. Choć nie są zamykane, odpowiednia konstrukcja i wykorzystane panele akustyczne potrafią zdziałać cuda! Ciekawym i przydatnym produktem są mobilne budki akustyczne. Dzięki wbudowanym kołom pozwalają na proste przemieszczanie ich.
O czym warto pamiętać przy wyborze budki telefonicznej do biura?
Korzystanie z budek telefonicznych biurowych przynosi wiele korzyści. Pozwala wydzielić przestrzeń do pracy bez konieczności kosztownej zmiany ułożenia ścian, czy montażu stałych przegród. Warto jednak dobrze poznać potrzeby swojej firmy i jej pracowników. Korzyści z zakupu budki akustycznej do biura odczujemy tylko wtedy, gdy jest używana. Jeżeli pracownicy często mają problem ze znalezieniem spokojnego miejsca na rozmowę telefoniczną - budka do biura będzie strzałem w dziesiątkę! Jeżeli natomiast wewnątrz biura przydałaby się dodatkowa niewielka przestrzeń na kilkuosobowe spotkania, warto wybrać większą budkę konferencyjną.
Dziś na rynku znajdziesz wiele bardzo wyspecjalizowanych produktów z zakresu wyposażenia biura. Wśród opisywanych rozwiązań z pewnością warte uwagi są mobilne budki akustyczne i budki telefoniczne dla niepełnosprawnych. Dzięki nim z pewnością oczekiwania pracowników będą spełnione w stu procentach.
Zadbaj o bezpieczeństwo, komfort, dobry dźwięk, a nawet korzystny wygląd podczas spotkań online
Budki telefoniczne biurowe są tylko z pozoru dość prostym przedmiotem. Do ich konstrukcji wykorzystane są jednak nie tylko wysokiej jakości materiały. Stworzenie dobrej budki akustycznej wymaga też sporo doświadczenia z zakresu akustyki, fizyki i ergonomii pracy. Z tego względu warto stawiać na wyroby renomowanych producentów. Mają odpowiednie certyfikaty i atesty. Są w pełni bezpieczne, czego przy projektowaniu biur wymaga lokalne i europejskie prawo.
Warto dodać, że spotykane dziś budki biurowe akustyczne mają świetną wentylację, a nawet oświetlenie. Najnowszym trendem jest montaż punktów świetlnych nie tylko w górnej części budki. Odpowiednie oświetlenie od spodu sprawia, że użytkownik budki wygląda korzystnie podczas spotkań wideo. Z pewnością ta cecha również zostanie doceniona przez wielu pracowników.
Jak wybrać budkę akustyczną?
Nie musisz samemu decydować, która budka telefoniczna będzie najlepsza do Twojego biura. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć właściwy produkt. Zbadamy Twoje potrzeby i zestawimy je z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Skontaktuj się z nami i już wkrótce korzystaj z funkcjonalnej i komfortowej budki akustycznej.