Z myślą o przyszłości podejmujemy działania uwzględniające zrównoważony rozwój

TENGO to grupa pasjonatów, pomagających w projektowaniu i wyposażaniu wnętrz biurowych i mieszkalnych. Ciężko, aby taka działalność nie pozostawia żadnego wpływu na środowisko. Staramy się więc zachować zrównoważony rozwój, wymagamy też tego od naszych partnerów - producentów mebli i elementów wyposażenia. Jednocześnie staramy się rekompensować negatywny wpływ podejmując liczne działania korzystne dla lokalnych społeczności, czy środowiska naturalnego. Zobacz, jak to robimy i jakie kroki w tym kierunku podejmują nasi partnerzy.

Przemyślany projekt wnętrza to nasz cel

Jednym z głównych aspektów działalności TENGO jest projektowanie wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Czasem nasz klient powierza wyposażenie wnętrza firmie trzeciej lub robi to samemu. Zwykle współpraca przebiega jednak kompleksowo, a nasza firma oddaje gotową przestrzeń, wykończoną “pod klucz”. Na każdym etapie projektu dbamy o to, aby połączyć praktyczność, udaną stylistykę i spełnić wszelkie wymagania naszego klienta. Dodatkowo zależy nam na tym, aby projekt wnętrza był ponadczasowy i przemyślany w każdym calu. Dodatkowo najlepiej, aby w aranżacji wnętrza użyć materiałów i wyposażenia wysokiej jakości.
Całość sprawia, że nawet po kilku latach wnętrze wciąż spełnia wszelkie wymogi użytkowników - mieszkańców, pracowników, klientów lub Twoich gości. Wciąż wygląda przy tym świeżo i nowocześnie. Dbamy o to, aby najszybciej zużywające się elementy wyposażenia i mebli nadawały się do wymiany. Dzięki temu nasi Klienci długo mogą cieszyć się wspólnie przeprowadzonym procesem wykończenia, remontu lub odświeżenia wnętrza.

Nasi dostawcy korzystają z nowoczesnych technologii

W niektórych sytuacjach doceniamy wykorzystywanie klasycznych metod wytwarzania mebli. To ukłon w stronę tradycyjnych wartości, często także rzemieślników tworzących prawdziwe arcydzieła. W wielu przypadkach znacznie lepiej sprawdzają się natomiast zdecydowanie bardziej nowoczesne metody produkcji. Są energooszczędne, wytrzymałe i w pełni funkcjonalne. Podczas trudów codziennego użytku możemy liczyć na produkty stworzone z wykorzystaniem nowatorskich metod i efektywnych technologii.
Poza samym procesem produkcji i wykorzystanymi materiałami, liczy się również dobry projekt. W drugiej dekadzie XXI wieku często w procesie projektowym wykorzystuje się modelowanie trójwymiarowe, zaawansowane oprogramowanie, a nawet sztuczną inteligencję.W połączeniu z doświadczeniem uznanych designerów i konstruktorów otrzymujemy bardzo wytrzymałe i naprawdę przemyślane produkty!
Producenci mebli i elementów wyposażenia wnętrza, które znajdziesz w ofercie TENGO, dbają o każdy szczegół. Mniejszy wpływ na środowisko zyskujemy między innymi dzięki możliwości transportowania produktów w jak najmniejszych opakowaniach. Te są z kolei coraz częściej wytwarzane z materiałów nadających się do ponownego wykorzystania lub recyklingu. Same produkty, na przykład meble, również mogą być w sporej części wykonane z materiałów biodegradowalnych.
Certyfikaty są dla nas naprawdę ważne!
Choć ufamy naszym partnerom biznesowym, polegamy również na odpowiedniej dokumentacji. W ocenie stopnia zrównoważenia mebli i innych produktów, które wykorzystujemy w naszych projektach, pomagają liczne certyfikaty. Wszystkie produkty mają też odpowiednie etykiety. Poszczególne kryteria uwzględniają także wytwarzanie mebli z surowców odnawialnych, bez substancji szkodliwych. Dzięki oznaczeniom i szczegółowej dokumentacji także nasi Klienci mogą przekonać się o tym, że wybieramy naprawdę “zielone” rozwiązania!
Poza oceną finalnych produktów, równie ważne są dla nas etyczne warunki ich wytwarzania. Bardzo ważne są dla nas godne warunki pracy, a także zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w procesie wytwarzania, transportu i instalacji elementów wyposażenia. Dbamy także o to, by trasy dostaw były możliwie krótkie. Tam, gdzie to możliwe, korzystamy z usług lokalnych dostawców, specjalistów i rzemieślników. Przemyślana logistyka zapewnia natomiast bardziej ekologiczny transport.
Energia odnawialna i minimalizacja emisji szkodliwych związków - klucz do zrównoważonego rozwoju
Bardzo ważne dla zrównoważonego rozwoju naszej firmy jest wybieranie dostawców korzystających z energii odnawialnej. Na szczęście dziś energię słoneczną, wodną i wiatrową wykorzystuje wielu wiodących producentów mebli. Pozwala to na minimalizację emisji związków szkodliwych i wykorzystywania dóbr naturalnych, których na Ziemi jest coraz mniej.
Minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne możliwa jest na wielu etapach działalności naszej branży. Od projektu nowego produktu, przez proces jego produkcji, aż po przemyślaną aranżację każdego wnętrza. Także w codziennej działalności TENGO dba o ograniczenie zużycia zasobów (energii elektrycznej, wody), czy takie szczegóły, jak sortowanie odpadów. Jednocześnie staramy się śledzić najnowsze rozwiązania w dziedzinie proekologicznego designu wnętrz. Zrównoważony rozwój jest jednym z naszych priorytetów.