MEBLE VZOR


Wykorzystując najnowocześniejsze materiały i technologie, Vzor dąży do stworzenia wyjątkowej kolekcji mebli inspirowanych polskim designem z połowy XX wieku, wzbogaconych o nowoczesne innowacje. Wśród ponadczasowych elementów kolekcji wyróżnia się RM 58 Classic, nowoczesna wersja rewolucyjnego fotela z 1958 roku, zaprojektowanego przez Romana Modzelewskiego. Ten emblemat polskiego designu jest jednym z najwcześniejszych przykładów mebli z laminatu poliestrowo-szklanego. RM 58 Classic dostępny jest w wersjach Mat i Soft.

Fotele Vzor

Tapicerowany fotel polskiego projektanta, Czesława Knothe (projekt z 1957 roku) cechuje ponadczasowa stylistyka i duża wygoda. Jednym z pierwszych przykładów na użycie tworzywa sztucznego w wyposażeniu wnętrz był natomiast fotel projektu Romana Modzelewskiego. Już w 1958 roku zaprezentował swój projekt, który do dziś zachwyca. Fotele Vzor możemy uznać za połączenie mebla do siedzenia z małym dziełem sztuki. Warto stworzyć z nich centralny element aranżacji wnętrza. Architekci Tengo chętnie wykorzystują fotele i krzesłą Vzor w komercyjnych i mieszkaniowych projektach wnętrz. Meble Vzor nadają im sporo charakteru.
Pierwowzory z lat 1956, 1957 i 1958 roku były na swoje czasy innowacyjne ze względu na sposób produkcji (ręcznej) i użyty materiał. Dziś decydując się na fotele Vzor możemy wybrać sposób i materiał wykończenia - błyszczące lub matowe tworzywo sztuczne, metal, a także tkanina. Mamy więc całkiem sporo możliwości personalizacji.

Krzesła

Vzor to nie tylko ponadczasowe fotele, ale także stylowe krzesła. Także w ich przypadku kultowy design idzie w parze z praktycznością i wygodą. Produkowane z wysokiej jakości krzesła Vzor są też niezwykle wytrzymałe. Możemy do tego personalizować je w sporym zakresie, aby dopasować ich wygląd do swoich preferencji.
Krzesła marki Vzor mogą być wykończone na wiele sposobów. W zależności od modelu możemy zmieniać idealnie wyprofilowany element łączący siedzisko i oparcie, a także ramę konstrukcyjną z nogami.
Możemy być więc pewni, że krzesła Vzor sprawdzą się doskonale w każdym wnętrzu - mieszkalnym, czy wykorzystywanym komercyjnie. W aranżacji przestrzeni biurowej krzesła Vzor mogą trafić na przykład do jadalni lub do części wspólnych.